Junior Regatta

ESC

A_Opi Gold Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName R1 R2 R3 Total Nett
1st   A_Opi Gold   Optimist 6356 ESC Henry Chandler   (1.0) 1.0 1.0 3.0 2.0
2nd   A_Opi Gold   Optimist 6279 ESC Sam Thomson   (2.0) 2.0 2.0 6.0 4.0
3rd   A_Opi Gold   Optimist 5252 ESC Sam Watson   (5.0) 4.0 3.0 12.0 7.0
4th   A_Opi Gold   Optimist 5115 ESC Luke Watson   (4.0) 3.0 4.0 11.0 7.0
5th   A_Opi Gold   Optimist 6324 ESC Raulf Berry   3.0 5.0 (8.0 DNF) 16.0 8.0
6th   A_Opi Gold   Optimist 5679 ESC Johnny Sargent   (7.0) 7.0 5.0 19.0 12.0
7th   A_Opi Gold   Optimist 4315 ESC Gwen Sargent   (6.0) 6.0 6.0 18.0 12.0

A_Opi Novice Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName R1 Total Nett
1st   A_Opi Novice   Optimist 5457 ESC Francis Palmer   1.0 1.0 1.0
2nd   A_Opi Novice   Optimist ? White ESC Felicity Coote   4.0 DNC 4.0 4.0
2nd   A_Opi Novice   Optimist K2556 ESC Isobella Palmer Ward   4.0 DNC 4.0 4.0

A_Tera Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName R1 R2 R3 Total Nett
1st   A_Tera   RS Tera Sport 2736 ESC Patrick Bonner   (2.0) 1.0 1.0 4.0 2.0
2nd   A_Tera   RS Tera Sport 3031 ESC Ben Millard   1.0 2.0 (3.0) 6.0 3.0
3rd   A_Tera   RS Tera Sport 2107 ESSC Josiah   (3.0) 3.0 2.0 8.0 5.0
4th   A_Tera   RS Tera Sport 2422 ESSC Ethan Pope   4.0 4.0 (7.0 DNF) 15.0 8.0
5th   A_Tera   RS Tera Sport 449 ESC Tommy Millard   (7.0 DNF) 5.0 4.0 16.0 9.0
6th   A_Tera   RS Tera Sport 1027 ESC James Healey   (7.0 DNF) 7.0 DNF 7.0 DNF 21.0 14.0

B_Feva Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName R1 Total Nett
1st   B_Feva   RS FEVA XL 6300 ESC Blythe Berry Emily Jones 1.0 1.0 1.0
2nd   B_Feva   RS FEVA XL 1373 ESC Georgie Cosens Izzie Coote 2.0 2.0 2.0
3rd   B_Feva   RS FEVA XL 3591 ESSC Sophie Curtis Olivia Goddard 3.0 3.0 3.0
4th   B_Feva   RS FEVA XL 595 ESSC Piers Clouting Archie Callaghan 4.0 4.0 4.0
5th   B_Feva   RS FEVA XL 2522 ESSC Georgina Graham Brooke Turner 5.0 5.0 5.0
6th   B_Feva   RS FEVA XL 1103 ESC Gracie Glynn Fish Millie Coote 10.0 DNS 10.0 10.0
6th   B_Feva   RS FEVA XL 833 ESSC Isabelle Graham Evie Clark 10.0 DNS 10.0 10.0
6th   B_Feva   RS FEVA XL 3664 ESSC George Adams Pierre Gaugh 10.0 DNF 10.0 10.0
6th   B_Feva   RS FEVA XL 956 ESSC Imogen Curtis Fransesca Goddard 10.0 DNF 10.0 10.0

B_Topper Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Tally Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName R1 Total Nett
1st   B_Topper   Topper 19498 ESSC Katie Riggs   1.0 1.0 1.0
2nd   B_Topper   Topper 10552 ESSC Aidan Whitlock   4.0 DNF 4.0 4.0
2nd   B_Topper   Topper 45750 ESSC Molly Riggs   4.0 DNS 4.0 4.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com